Лубінець: Влітку росіяни вивезли понад 3000 дітей з ТОТ Херсонщини до РФ «на перевиховання»
Джерело: Дмитро Лубінець
Росія протягом літа 2024 року вивезла 3310 українських дітей з тимчасово окупованих територій Херсонської області до РФ, де під виглядом “відпочинку” проводила заходи з асиміляції та мілітаризації дітей.
“З відкритих джерел мені стало відомо, що протягом літа 2024 року понад 3000 дітей з тимчасово окупованих територій Херсонської області були вивезені окупаційною владою на “перевиховання”, – розповів омбудсман Дмитро Лубінець.
За його словами, під маскуванням відпочинкових, оздоровчих та культурно-просвітницьких програм 3310 дітей переміщували в різноманітні табори у віддалених регіонах РФ.
Серед так званих заходів для дітей — оборонно-спортивні збори у Вологді та “Університетські зміни”, організовані в Тулі. Росіяни залучають українських дітей до екскурсій, майстер-класів, спортивних змагань, а також до програм, які сприяють насильницькій асиміляції та мілітаризації.
“Впевнений, що ці дії є частиною цілеспрямованої стратегії РФ, спрямованої на знищення національної ідентичності українських дітей шляхом насадження російської культури, історії та мови, і залучення їх у майбутньому до боротьби проти своєї рідної країни”, – підкреслив Лубінець.
Він каже, що мета Росії — створити покоління, позбавлене своєї національної пам’яті.
- Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей.
- У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.
- На окупованих територіях Херсонщини школярів змушують давати свідчення проти батьків, родичів та сусідів.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.
У Чернівецькій області на річці Дністер зникло четверо осіб, з яких троє дітей. Тривають їхні пошуки.
Джерело: Reuters У Венесуелі стались два потужних землетруси, які пошкодили будівлі у столиці Каракасі. Вчені…