Лукашенко запропонував залучити політв’язнів до ліквідації наслідків від шторму

Джерело: Reuters

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, нехтуючи міжнародними закликами звільнити політичних в’язнів своєї країни, запропонував залучити їх до ліквідації наслідків від шторму.

“Перш ніж усі почнуть… розміщувати повідомлення в Інтернеті, візьміть сокиру чи пилку та допоможіть. Я вже сказав міністру внутрішніх справ… він знає, що у нас понад 20 тисяч ув’язнених. І так звані політв’язні. Відправте їх на зачищення. Якщо потрібно, скажіть. Мобілізуйте городян і особливо цих паразитів”, – сказав він.

Лукашенко тривалий час відкидав звинувачення в порушенні прав людини, але він зіткнувся із закликами колишніх нобелівських лауреатів та уповноважених ООН експертів звільнити політичних в’язнів у країні.

4 липня Лукашенко звільнив щонайменше десять політичних в’язнів, включно з ветераном опозиції, хворим на рак.

Однак за ґратами все ще залишається близько 1400 осіб, більшість із яких заарештовано після мирних масових протестів у 2020 році та засуджено за низкою звинувачень, пов’язаних із нібито екстремізмом.

18 вересня Кремль назвав “небезпечними” коментарі генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що рішення Заходу дозволити Україні використовувати західну зброю великої дальності для удару по Росії не буде “червоною лінією” Путіна, яка спонукала б Москву до ескалації.

Запаси зброї та іншого військового обладнання у Пентагону скорочуються, тому обсяги пакетів військової допомоги Україні упродовж останніх місяців стали меншими.

Слідчий суддя ВАКС Віктор Маслов частково задовольнив клопотання прокурора та застосував до колишнього заступника голови Дніпропетровської обласної адміністрації Максима Беспальчука запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 15 млн грн.

Група з восьми видр напала на жінку в міському парку в Малайзії.

18 вересня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо у Братиславі. Сторони зокрема обговорили співпрацю між державами.