Львівська ІТ-компанія розроблятиме технології для будівництва на Місяці
Джерело: пресслужба SoftServe
В межах проєкту від NASA львівська ІТ-компанія SoftServe спільно з американськими колегами розроблятимуть технології будівництва злітно-посадкових майданчиків на Місяці.
“Це, буквально, просто космос! Адже в межах проєкту від NASA ми розроблятимемо технологію для будівництва на Місяці разом із американською компанією Astroport Space Technologies”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це рішення для зведення злітно-посадкових майданчиків в екстремальних умовах, яке допоможе забезпечити посадку на Місяці. До роботи над проєктом залучать Robotics & Advanced Automation команду від SoftServe.
“Ми будемо створювати моделі для терра механічної взаємодії між обладнанням, технікою для будівництва та місячним ґрунтом, реголітом. Наша робота передбачатиме створення великої кількості цифрових симуляцій процесу будівництва на Місяці, з урахуванням особливості ґрунту та різних ситуацій”, — розповів голова відділу робототехніки у SoftServe Любомир Демків.
Варто зауважити, що проєкт стартував після того, як американська компанія Astroport Space Technologies отримала грант на 1,3 мільйона доларів у межах NASA STTR 2023 Phase II.
ДОВІДКОВО. SoftServe – глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. Понад 12 000 співробітників працюють у більш як 50 офісах, що розташовані від Сан-Франциско до Сінгапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (США).
- Програма NASA Artemis (“Артеміда”), спрямована на висадку астронавтів на Місяці протягом поточного десятиліття, можуть відтермінувати. У NASA повідомили, що місія Artemis III, яка передбачає висадку людей на Місяць, тепер не буде реалізована принаймні до вересня 2026 року, хоча раніше її планували на 2025 рік.
Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.
Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.
Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.
1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.
Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.