Лише 5% протестованих на тваринах ліків придатні для людей

Джерело: The Economist

З 367 біомедичних методів лікування, випробуваних на тваринах під час тисяч досліджень, напрочуд низька частка — лише 5% — врешті-решт отримала схвалення американського Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів (FDA), для використання на людях. Зоозахисники закликали змінити методи досліджень, аби унеможливити страждання лабораторних тварин.

Як зауважили вчені Цюрихського університету, під час 1 000 досліджень на тваринах випробовують 367 методів лікування. І лише 18 із цих методів схвалюють для лікування людей.

Вчені зʼясували, що половина методів лікування, випробуваних на тваринах, мають достатньо обнадійливі результати, щоби надалі тестувати ці методи на людях. Проте зрештою лише один із 20 методів терапії потрапляє на ринок.

Якась кількість невдач неминуча. Зрештою, лабораторні тварини не є точними моделями людей, — пояснює Бенджамін Інайхен з науково-дослідної групи.

Поки що не можна повністю замінити тварин у дослідах. Проте наука працює над цим і вже має кілька пропозицій, зокрема:

  • використовувати “органи на чіпі” — пристрої розміром з флешку, які зсередини вкриті людськими клітинами; це копії людських органів, які створені з лабораторної тканини, й імітують реакцію організму на ліки;
  • метод комп’ютерного моделювання: цей спосіб вже допомагає підтверджувати життєздатність терапії ще до використання її на тваринах. А модель штучного інтелекту, навчена на основі наявних досліджень, може передбачати, як хімічна речовина вплине на людей, без залучення лабораторних щурів.

Своєю чергою, у зоозахисній організації UAnimals зазначили, що також прагнуть зменшити страждання тварин, тому також спілкувалися з науковцями про тестування ліків на тваринах.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений UAnimals (@uanimals.official)

Згодом розповімо, що дізналися. Поки ж ви можете зменшити страждання лабораторних тварин, обираючи гігієнічні засоби та побутову хімію, що не тестується на тваринах, — наголосили у повідомленні.

  • У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин – до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.
  • Волочиський районний суд Хмельницької області призначив чоловіку штраф за побиття кота віником.
  • 2 жовтня у соцмережах розповсюдили відео, на якому двоє дівчат-підлітків жорстоко поводяться з кошенятами. Зазначається, що дівчата змагались, хто далі копне тварину.
  • На сайті Верховної Ради зареєстровано законопроєкт №11328, який пропонує внести зміни до законодавства про захист тварин від жорстокого поводження. Документ передбачає заборону купірування та інших “естетичних” операцій для домашніх тварин.

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Головний центр спеціального контролю зареєстрував землетрус в районі селища Ломачинці, Дністровського району, Чернівецької області магнітудою 3,1 на глибині трьох кілометрів.

На саміті БРІКС голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від російського автопрому, віддавши перевагу китайському лімузину преміум-класу.