Литва хоче вийти із Конвенції про заборону касетних боєприпасів
Джерело: Lrytas
Міністр оборони Литви Лаурінус Кащюнас заявив про можливість прийняття рішення щодо виходу країни із Конвенції про заборону касетних боєприпасів в найближчому майбутньому.
Він висловив сподівання, що це питання буде розглянуте найближчим часом, пояснюючи, що його мандат злічений і він має розібратися з усіма аспектами цього питання.
Наголошено, що консультації щодо можливого виходу з конвенції провели ще наприкінці січня. Тоді Кащюнас очолював Комітет Сейму з питань національної безпеки й оборони.
Схоже питання порушував колишній міністр оборони Арвідас Анушаускас.
Довідка. Касетні боєприпаси вважаються небезпечними для цивільного населення через їхню здатність розлітатися на велику кількість небезпечних вибухових часток при вибуху.
- Очікується, що 25 червня США оголосить про надсилання Україні додаткової партії критично важливих боєприпасів на суму у 150 мільйонів доларів, повідомили американські посадові особи.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.