Литва закликала ЄС обмежити імпорт харчових продуктів з РФ і Білорусі

Джерело: Delfi

Заступник міністра сільського господарства Литви Вітаутас Абукаускас закликав Європейську комісію вжити суворіших заходів щодо обмеження імпорту продуктів харчування російського та білоруського походження.

Заступник міністра сільського господарства зазначив, що Литва вже посилила контроль за зерном, що імпортується з Росії та інших країн високого ризику. Відтак, перевіряється кожен вагон або транспортний засіб, що ввозить продукцію, як зерно, призначене для литовського ринку, так і зерно, що експортується через Клайпедський порт.

Також посадовець додав, що необхідно діяти спільно, тому що рішення окремих країн ЄС щодо обмеження імпорту не дадуть бажаного результату, оскільки імпорт харчових продуктів, зокрема зерна, вільно доступний в інші країни ЄС.

Заступник міністра також привітав пропозицію Єврокомісії підвищити мита, що застосовуватимуться до зерна, насіння олійних культур і продуктів із них, які імпортуються з Росії та Білорусі, але водночас наголосив, що масштаб проблеми – набагато більший.

Нагадаємо, що 20 березня міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Європейської комісії із закликом заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі до Євросоюзу.

Міністри, які підписали звернення, наголосили, що Росія використовує доходи від експорту зерна до ЄС для фінансування повномасштабної війни проти України.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.