Литва закликала ЄС обмежити імпорт харчових продуктів з РФ і Білорусі
Джерело: Delfi
Заступник міністра сільського господарства Литви Вітаутас Абукаускас закликав Європейську комісію вжити суворіших заходів щодо обмеження імпорту продуктів харчування російського та білоруського походження.
Заступник міністра сільського господарства зазначив, що Литва вже посилила контроль за зерном, що імпортується з Росії та інших країн високого ризику. Відтак, перевіряється кожен вагон або транспортний засіб, що ввозить продукцію, як зерно, призначене для литовського ринку, так і зерно, що експортується через Клайпедський порт.
Також посадовець додав, що необхідно діяти спільно, тому що рішення окремих країн ЄС щодо обмеження імпорту не дадуть бажаного результату, оскільки імпорт харчових продуктів, зокрема зерна, вільно доступний в інші країни ЄС.
Заступник міністра також привітав пропозицію Єврокомісії підвищити мита, що застосовуватимуться до зерна, насіння олійних культур і продуктів із них, які імпортуються з Росії та Білорусі, але водночас наголосив, що масштаб проблеми – набагато більший.
Нагадаємо, що 20 березня міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Європейської комісії із закликом заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі до Євросоюзу.
Міністри, які підписали звернення, наголосили, що Росія використовує доходи від експорту зерна до ЄС для фінансування повномасштабної війни проти України.
- Європейська комісія має намір запропонувати обмеження імпорту зерна з Росії та Білорусі, але не йдеться про повне ембарго. В ЄК вважають, що повна заборона може вплинути на світову продовольчу безпеку та стати предметом пропаганди Кремля.
- Президент Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що підтримує заборону імпорту російського зерна в країну.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.