МАГАТЕ: Російські удари пошкодили 4 важливі для безпеки АЕС підстанції в Україні
Джерело: МАГАТЕ
У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив, що ці підстанції забезпечують стабільне енергопостачання для українських атомних електростанцій (АЕС), зокрема Хмельницької, Рівненської та Південноукраїнської, які критично залежать від з’єднання з національною енергосистемою для виконання функцій ядерної безпеки.
Внаслідок обстрілів АЕС змушені були знизити виробництво електроенергії як запобіжний захід, хоча згодом почали відновлювати свої потужності.
Гроссі наголосив на все більшій нестабільності енергосистеми та її впливі на ядерну безпеку, особливо через пошкодження інфраструктури. Він також повідомив, що представники МАГАТЕ у вересні і жовтні відвідали 7 підстанцій для оцінки збитків від попередніх атак і зафіксували значні пошкодження.
“Вони задокументували значні пошкодження на всіх відвіданих підстанціях, дійшовши висновку, що здатність енергосистеми забезпечувати надійне зовнішнє електропостачання українських АЕС значно знизилася. Україна впроваджує ремонтні роботи та додаткові захисні заходи”, – повідомив Гроссі.
- Під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада Росія націлилась на електропідстанції, які мають “вирішальне значення для роботи українських АЕС”. Це загрожує не лише відключенням світла українцям, а й ядерній безпеці Європи, вважають у Greenpeace.
- 28 жовтня, близько шостої ранку, російський безпілотник “Шахед” пролетів у критичній близькості до одного з енергоблоків Хмельницької АЕС, повідомляє Енергоатом. Інцидент створив реальну загрозу для безпеки атомного об’єкта.
У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.
У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну.
Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”.
Нещодавнє опитування ППІ свідчить, що нібито 73% українців “підтримують негайні мирні переговори”, проте, його достовірність викликає сумніви. Так, згідно з базою псевдосоціологів і прихованих піарників, котру видання Texty.org.ua веде з 2015 року, ця організація має тривалі зв’язки з проросійськими партіями та маніпулює результатами досліджень.