Майже 60% українців – проти компромісів влади у переговорах із Росією – КМІС

Джерело: КМІС

Нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене в межах проєкту Mobilise, свідчить, що 58% респондентів згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси у переговорах із Росією, і Україна продовжуватиме боротьбу, скільки буде потрібно.

Тоді як не згодні з таким твердженням 30% респондентів.

Фото: КМІС

Водночас, за даними опитування, частка тих, хто згоден із цим твердженням, знизилася за останні два роки (у травні 2022 року показник був 80%), проте нині все одно більшість українців виступають за продовження боротьби стільки, скільки буде потрібно.

При цьому 65% опитаних згодні із твердженням, що результати можливих перемовин із Росією мають бути винесені на референдум (не згодні з цим – 25%).

Зазначається, що КМІС із 2019 року співпрацює з Ольгою Онух (Olga Onuch), професоркою порівняльної та української політики Манчестерського університету, та її колегами в межах проєкту Mobilise.

Відтак, у межах опитування збираються дані про ставлення громадян до протестів, міграції, політичної участі та соціально-політичних факторів. Цей проєкт охоплює чотири країни: Україну, Польщу, Аргентину та Марокко.

В Україні опитування проведено протягом 26 травня – 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю опитали 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.