Майже 92 тисячі ФОПів в Україні закрились за перше півріччя 2024 року

Джерело: hromadske

У першому півріччі 2024 року майже 92 тисячі фізичних осіб-підприємців закрили свої бізнеси в Україні, що на 54% більше, ніж у той же період 2023 року.

Лідером за кількістю закритих ФОПів став Київ, де припинили діяльність понад 12 тисяч осіб. У Харкові закрили 5,3 тисячі ФОПів, в Одесі — 3,8 тисячі, у Дніпрі — 3,3 тисячі, а у Львові — 2,8 тисячі.

Фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк пояснює, що збільшення закриття бізнесів не завжди свідчить про виключно негативні тенденції в економіці країни.

По-перше, за його словами, зростання закриття відбувається паралельно зі збільшенням реєстрації нових компаній і ФОПів, що свідчить про активізацію ділового життя у третій рік повномасштабної війни.

По-друге, у 2022 році й частково у 2023-му власникам бізнесів часто не вистачало часу або ресурсів на юридичне оформлення закриття, навіть якщо фактично бізнес вже згортався. Тому частина запитів на закриття у 2024 році “відкладені”.

За перше півріччя 2024 року в Україні було зареєстровано понад 13 тисяч нових компаній і майже 148,5 тисячі ФОПів. Порівняно з першим півріччям 2023 року, коли було зареєстровано майже 12,5 тисячі компаній і 134 тисячі ФОПів, ці показники також зросли.

  • Соціальна мережа та освітня платформа для креативних індустрій CASES за участі “Дії” та адвокатського об’єднання Juscutum запустила безоплатний онлайн-курс про створення та ведення ФОП.
  • У 2023 році кількість українців, які реєстрували індивідуальні підприємства (ФОП) в Польщі, значно зросла порівняно з попереднім роком. Дані свідчать, що агресія Росії проти України у 2022 році стала визначальним фактором для цього тренду.
  • Найбільша інвестиційна компанія України Dragon Capital заявила про тиск на бізнес з боку правоохоронців.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.