Майже жодної конкретики: Фонд держмайна відзвітував, але навіть не назвав вартість майна
Джерело: Рахункова палата
Звіт Фонду державного майна за 2023 рік майже не містить інформації про вартість державного майна, збитки від війни, майно з порушенням приватизаційних договорів та активи у судових процесах.
Аудитори перевіряли звіт Фонду держмайна за 2023 рік. Закон не визначає вимог щодо форми чи змісту щорічного звіту, тому його формували за власними методичками. Через це великі обсяги важливої інформації просто не включили до звітності.
“Дані щодо вартісних показників державного майна висвітлені неповно. Це унеможливлює визначення додаткових джерел надходжень до бюджету”, – зазначає член Рахункової палати Геннадій Пліс.
Головне завдання Фонду на 2023-2025 роки – проведення масштабної прозорої приватизації державної власності та реалізація політики щодо держмайна.
Заплановані надходження від приватизації на 2023 рік становили 6 млрд грн, але до бюджету надійшло лише 3,1 млрд грн через відсутність рішень щодо великої приватизації.
Надходження від оренди держмайна перевиконано на 5,3%, що дало 769 млн грн, але ще 742 млн грн не сплачено через пільги.
Фонд не реалізовував санкційні та примусово вилучені активи РФ.
Звіт не містить вартості майна, яким управляли з порушенням договорів купівлі-продажу. У 2023 році ФДМУ перевірив 585 із 642 договорів, порушення виявлено у 36 випадках, шість з них оштрафовано, дев’ять угод запропоновано розірвати.
Вартість майна, повернутого за рішенням судів, у звіті не вказана. Документ не містить інформації про збитки, хоча методичні рекомендації цього вимагають.
- Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту колишнього голову Фонду державного майна Дмитра Сенниченка, котрого підозрюють у створенні злочинної організації з метою заволодіння державними коштами.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.