Макрон анонсував візит до України: Франція готує нову військову допомогу 

Джерело: Le Monde

16 січня, на пресконференції в Єлисейському палаці, президент Франції Емманюель Макрон анонсував візит до України у лютому, пообіцявши додатковий оборонний пакет.

Макрон остаточно підтвердив, що поїде в Україну “в лютому” і що Франція спорядить ще 40 нових ракет великої дальності SCALP  і “сотні бомб”, а також самохідні артилерійські установки CAESAR.

Також стосовно допомоги Україні глава Франції повідомив, що працює з Києвом над двосторонньою угодою про гарантії безпеки, яка має бути підписана за кілька тижнів.

Я сам поїду в Україну в лютому. Повідомлю про доопрацювання цих текстів. Поставки боєприпасів, про які я казав, будуть розпочаті, – наголосив він.

10 грудня 2023 року, перебуваючи з робочим візитом в Аргентині, президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони зокрема обговорили деталі майбутнього оборонного пакета від Французької Республіки, що має суттєво посилити вогневі спроможності України, та актуальні потреби нашої держави в озброєнні.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.