Малійські повстанці заявили про ліквідацію понад 80 «вагнерівців» на півночі країни

Джерело: Bloomberg

Під час боїв на півночі Малі наприкінці липня було вбито  84 найманці російської ПВК “Вагнер” і 47 солдатів урядових військ, всього — 131 особа,  повідомили у повстанському русі туарегів “Постійне стратегічне партнерство за мир, безпеку та розвиток” (CSP-PSD).

Представник CSP Мохаммед Ель-Маулуд Рамадан уточнив, що також було поранено понад 30 ворожих солдатів, ще семеро потрапили у полон.

Крім того, повстанці захопили зброю та військову техніку, включаючи танки та бойові машини.

Своєю чергою, у збройних силах Малі відмовилися від коментарів. Раніше представник армії стверджував, що під час боїв біля кордону з Алжиром загинули двоє і отримали поранення десятьох солдатів, та було вбито 20 повстанців.

Своєю чергою, Головне управління розвідки України заявило про свою причетність до знищення вагнерівців у Малі. Зі слів представника ГУР Андрія Юсова, спецслужба передала туарегам розвіддані для організації засідки. Він додав, що ГУР продовжить брати участь в операціях з ліквідації російських найманців у всьому світі.

Нагадаємо, об’єднання озброєних груп на півночі Малі, населеній переважно туарегами, заявило про знищення десятків солдатів ЗС Малі та російських найманців з ПВК “Вагнер” внаслідок сутички біля кордону з Алжиром.

Заява повстанців з’явилася після того, як малійська армія оприлюднила інформацію про те, що внаслідок атаки повстанців двоє солдатів були вбиті та 10 поранені, також виведено з ладу дві броньовані машини та два пікапи. Зокрема ЗС Малі заявили, що їхніми силами знищено приблизно 20 повстанців і кілька машин.

Речник коаліції повстанців Мохамед Ельмаулуд Рамадан повідомив про дводенні сутички на околиці села Тінзаватен, зазначивши, що повстанці “розгромили всю колону малійської армії та російських найманців”. Він додав, що “ворог зазнав величезних втрат у кількості життів і техніки, включаючи десятки вбитих і поранених”.

Також поінформував, що деякі “малійські солдати та найманці з групи “Вагнера” здалися бійцям туарегів”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.