Маршрут Хмеймім-Ульяновск: розвідка розповіла деталі втечі російських військ із Сирії
Джерело: ГУР
Для відступу з Сирії російські війська задіяли караван військово-транспортних бортів, на котрі вантажать залишки військ, озброєнь та військової техніки.
Так, з авіабази Хмеймім заплановані перельоти декількох літаків Ан-124 та Іл-76МД за маршрутами до аеродромів “Ульяновск”, “Чкаловскій” та “Пріволжскій”. Також держава-агресор залучає додаткові об’єкти флоту: зокрема, у місті Балтійск наказали підготувати до виходу в Тартус суховантаж “Sparta II” та великий десантний корабель “Алєксандр Шабалін”.
Курс на Середземне море взяли великі десантні кораблі північного флоту РФ “Алєксандр Отраковскій” та “Іван Грєн”.
В операції “сирійський відступ” також беруть участь ворожі фрегати “Адмірал Горшков” та “Адмірал Головко”, – додали у ГУР.
У порту Тартуса росіяни проводять екстрений демонтаж обладнання та військового майна. Туди вже прибули декілька сотень російських спецназівців для забезпечення безпеки відступу.
У ГУР припустили, що РФ розраховує на домовленості з антиурядовими силами щодо безперешкодного виходу з Сирії. Навіть представники так званої московської дипломатії більше не називають повсталі проти режиму Асада угруповання “терористами”, а демонструють нейтральну, навіть “милу” публічну риторику.
Тим часом серед залишків російського контингенту в Сирії триває фрустрація та пригнічення ― росіяни навіть висловлюють невдоволення своїми вождями і командирами, зокрема їхньою організаційною неспроможністю. Одна з військових баз із російськими військовими перебуває в облозі.
Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.
Читайте також: Що потрібно знати про раптову перемогу повстанців у 13-річній війні в Сирії: короткий екскурс
Повстанці почали наступ 27 листопада і до вечора 29 листопада їхній оперативний штаб повідомив, що вони почали зачистку різних районів Алеппо. Влада Сирії, своєю чергою, заперечує, що повстанці увійшли в Алеппо і повідомила, що Росія надає армії Асада підтримку з повітря.
Цей наступ повстанців – перший з 2016 року, відколи Башар Асад – за підтримки Росії, Ірану та регіонального шиїтського ополчення – відвоювали Алеппо, вдаючись до потужних бомбардувань міста.
За словами командира повстанської бригади “Джейш аль-Ізза” Мустафи Абдул Джабера, їм вдалось просунутись до Алеппо за кілька днів завдяки відсутності там живої сили, яку підтримував Іран.
Союзники Ірану у Сирії постраждали від серії ударів з боку Ізраїля, коли війна у Газі розширилась на Близький Схід.
Зазначається, що повстанці пішли у наступ у відповідь на збільшення ударів по цивільному населенню в Ідлібі, яке контролюють повстанці. Ударів протягом останніх тижнів завдавали російські та сирійські ВПС.
Джерела повстанців, пов’язані з турецькою розвідкою, повідомили, що Туреччина дала “зелене світло” на початок наступу. Попри це, в офіційному повідомленні МЗС Туреччини наголошується, що вони прагнуть уникнути нестабільності в регіоні, і що наступ підриває домовленості про деескалацію, укладені між Туреччиною та Росією у 2020 році.
- За даними аналітиків, Росія активізувала дипломатичні зусилля для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада на тлі активного просування військ повстанців.
- Після того, як протурецькі повстанці у Сирії пішли у наступ та, ймовірно, досягли міста Алеппо, Росія пообіцяла Башару Асаду термінову військову допомогу.
- Туреччина завдала авіаударів по ймовірних цілях курдських бойовиків у Сирії та Іраку після того, як звинуватила Робочу партію Курдистану (РПК) у теракті в Анкарі 23 жовтня.
- США здійснили авіаудари по таборах угруповання “Ісламська держава” на території Сирії.
- Війська Ізраїлю, під час атаки ввечері 2 жовтня, ймовірно, обстріляли найбільшу російську авіабазу в Сирії.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.