Мазут з російських танкерів вбив майже всю живність на дні Чорного моря у районі аварії

Джерело: Mash

Мазут, який вилився у Чорне море внаслідок аварії двох російських танкерів, вбив фактично всю живність на дні моря у районі інциденту.

Зазначається, що мазут опустився на дно моря через холодну погоду і поки він там – всі живі істоти там будуть гинути.

“Волонтери щоденно знаходять крабів та рапанів у мазуті. І якщо крабів ще можна спробувати очистити, з рапанами все важче – ракушки повністю заповнені мазутом, молюски одразу помирають”, – мовиться у телеграм-каналі.

За даними фахівців, порахувати всю загиблу живність моря неможливо: мовитись може про сотні тисяч істот. Весною ж почнуть випливати мертві риби.

За оцінками екологів, ситуація покращиться, коли концентрація мазуту стане допустимою для життя морської фауни. Водночас підводний світ та пісок відновлюватимуться щонайменше 10 років.

Як відомо, 15 грудня у Керченській протоці зазнали аварії два російські танкери – “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду. Інцидент загрожує катастрофічними наслідками для курортних та заповідних зон Чорного моря.

Міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.