Мешканця Києва, який передавав дані про військові об’єкти ЗСУ, засудили до 15 років тюрми
Джерело: Офіс генпрокурора
Жителя Києва, який передавав російським спецслужбам дані про військові об’єкти та військовослужбовців ЗСУ, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Прокурори у суді довели, що засуджений добровільно погодився на пропозицію представника спецслужб РФ допомагати у проведенні підривної діяльності проти України.
Для цього чоловік залучив свого знайомого, який здійснював фото та відеофіксацію військових об’єктів. Відзнятий матеріал він відправляв засудженому, а той – ворожим спецслужбам. За це засуджений отримував грошову винагороду.
Зараз він перебуває під вартою.
Раніше суд визнав винним його спільника у несанкціонованому поширенні інформації про розташування ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 114-2 КК України) та призначив йому покарання – 8 років 1 місяць позбавлення волі.
- Так званого “політексперта” із Житомира, який працював на кремлівські ЗМІ у Криму, засудили до 14 років позбавлення волі.
- Агента Головного управління Генштабу Збройних сил Росії, якого затримали у квітні 2022 року у Дніпрі, засудили до 15 років позбавлення волі.
- В Україні до 15 років за ґратами засудили агента ФСБ РФ на позивний “Скіф”, який хотів завербувати співробітницю СБУ.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.
Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно. Видання з’ясувало, що у такій ситуації опинилися щонайменше семеро осіб.
12 грудня начальник відділу регіональної поліції Олександр Кривенко повідомив, що через посилення обстрілів на оріхівському напрямку прийнято рішення щодо примусової евакуації жителів села Мала Токмачка Пологівського району, яке розташоване безпосередньо на лінії бойового зіткнення.
Найбільша в історії України галерея сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery запрошує вас стати учасниками святкового прийому “Різдвяний Вертеп”, який відбудеться за адресою Київ, Столичне шосе, 101, ТЦ “Домосфера”, 3-й поверх.