Meta розширює наскрізне шифрування в Messenger

Джерело: CNBC

Компанія Meta оголосила, що особисті дзвінки та чати кожного користувача застосунку Messenger стануть зашифрованими за замовчуванням.

За словами очільниці Messenger Лоредани Крісан, через технологію наскрізного шифрування “ніхто, включаючи Meta, не зможе бачити, що надіслано або сказано, якщо ви не вирішите повідомити нам про це”.

Водночас вона зазначила, що компанії знадобиться певний проміжок часу для наскрізного шифрування всіх чатів Messenger, і що корпорація покладалася на декілька “криптографічних принципів” для інформування про свою стратегію, включаючи один, розроблений власними силами, та інший, який використовується популярним зашифрованим додатком із обміну повідомленнями Signal.

Як розповіли у виданні, з 2016 року користувачі Messenger можуть вибрати або ввімкнути захист своїх чатів за допомогою процесу, який називається наскрізним шифруванням, яке здатне приховувати спілкування людей, щоб треті сторони не могли підслуховувати та отримати доступ до цих даних.

Хоча інша програма обміну повідомленнями Meta, WhatsApp, також використовує наскрізне шифрування, прихильники конфіденційності загалом вважають Signal більш безпечним сервісом зв’язку, оскільки він збирає менше даних користувачів.

Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.

У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини. 

Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.

Командир 1-го Корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко у Facebook розкритикував останній обмін полоненими між Україною та Росією, в межах якого сторони передали по 1000 осіб. У своєму зверненні він заявив, що серед українських військових, які повернулися додому, немає жодного бійця “Азову”.

Поки президент Дональд Трамп дедалі чіткіше дистанціюється від підтримки України, європейські лідери намагаються вигадати, як утримати лінію фронту без американської зброї. Один із реалістичних сценаріїв — Європа закуповуватиме американське озброєння і передаватиме його Україні напряму, в обхід Вашингтона. Вибору у неї особливо немає: власні арсенали вичерпуються, а оборонна промисловість не здатна покрити потреби війни самотужки.