Meta вимагає від політичних рекламодавців позначати використання дипфейків

Джерело: BBC News

Компанія Meta вимагатиме від політичних рекламодавців позначати використання штучного інтелекту або цифрові маніпуляції в рекламі в соціальних мережах Facebook та Instagram.

З січня реклама, пов’язана з політикою, виборами чи соціальними проблемами, повинна буде декларувати будь-яке цифрове змінене зображення чи відео.

Користувачі отримуватимуть сповіщення, коли рекламу буде позначено як цифрову змінену. 

Зазначають, що рекламодавці не повинні декларувати, коли були внесені невеликі зміни, такі як обрізання контенту або корекція кольору, “якщо такі зміни не є побічними або суттєвими для претензії, твердження або проблеми, порушеної в оголошенні”.

Meta вже має певні правила щодо використання дипфейків у відео для всіх користувачів. Дипфейки видаляються, якщо вони “можуть ввести в оману звичайну людину та повірити, що суб’єкт відео сказав слова, яких насправді не говорив”.

Нові правила вимагають, щоб реклама, пов’язана з політикою, виборами чи соціальними проблемами, розкривала будь-які цифрові зміни, внесені людиною чи штучним інтелектом, до того, як рекламу буде опубліковано у Facebook чи Instagram.

Інша платформа соціальних мереж Meta, Threads, дотримується тієї ж політики, що й Instagram.

У Чернівцях на 81-му році життя померла лікарка Марія Марчук (Соколовська), відома як близька подруга композитора Володимира Івасюка. Саме їй він присвятив свою легендарну пісню “Червона рута”.

Центр захисту диких котячих у Вашингтоні повідомив, що через пташиний грип у них померло 20 великих тварин – це понад половина популяції заповідника.

Російське підсанкційне судно, яке чотири місяці перевозило скраплений газ, не знайшло покупця через санкції США. Тепер воно вивантажує вантаж на далекому сході Росії.

У провінції Тартус на заході Сирії 14 поліцейських загинули, ще 10 зазнали поранення під час спроби заарештувати колишнього офіцера, пов’язаного зі скандально відомою в’язницею Седная. Міністр внутрішніх справ нової сирійської влади назвав нападників “залишками” режиму Асада та пообіцяв суворо покарати тих, хто загрожує безпеці країни.

Професор Офер Файнерман та його команда з Інституту Вейцмана провели змагання, щоб з’ясувати, хто краще керуватиме великим вантажем у лабіринті. Результати дослідження, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, розкривають нові аспекти групового прийняття рішень і порівнюють переваги та недоліки співпраці й дій поодинці.