Microsoft відклав будівництво трьох дата-центрів вартістю мільярд доларів

Джерело: 10TV

Компанія Microsoft відклала будівництво трьох дата-центрів в окрузі Лікінг, на які планувала витратити мільярд доларів.

Про будівництво компанія оголосила наприкінці жовтня 2024 року, повідомивши про першочергову інвестицію розміром мільярд доларів в об’єкти у Нью-Олбані, Гіті та Хевроні. Будівництво повинно було розпочатись вже влітку.

Однак на початку тижня Microsoft повідомив, що поки їм довелось “відкласти плани” щодо будівництва.

“Ми продовжимо оцінювати ці ділянки відповідно до нашої інвестиційної стратегії. Ми щиро цінуємо керівництво та партнерство посадовців уряду Огайо та підтримку мешканців округу Лікінг”.

Зазначається, що Microsoft хоче забезпечити можливість використання ділянок для будівництва у Хевроні та Гіті для ведення сільського господарства, тоді як в Нью-Олбані почнеться підготовка ділянки до будівництва.

Компанія також наголосила, що виконає свої обіцянки щодо модернізації дорогі та комунальних послуг в окрузі.

“Ми продовжуємо інвестувати та співпрацювати з місцевими організаціями для підтримки розвитку цифрових навиків, зусиль з встановлення та зміцнення спільнот в окрузі Лікінг для майбутніх поколінь”.

Microsoft вперше повідомила про будівництво дата-центру в Нью-Олбані торік восени наголошуючи, що будівництво триватиме кілька років. За планами, дата-центр площею 22 761 квадратний метр побудують на 80 гектарах землі. Вартість будівництва – 420 млн доларів.

Влада Нью-Олбана з розумінням поставилась до того, що будівництво дата-центру буде відкладено.

“Ми розуміємо, що такі масштабні проєкти потребують гнучкості і ми цінуємо постійну взаємодію з Microsoft та містом протягом всього цього процесу”, – сказав мер Слоан Сполдінг.

Торік міськрада Нью-Олбана одностайно ухвалила резолюцію про надання 100% знижки Microsoft на податок на власність на 15 років.

Microsoft підрахувала, що у дата-центрі працюватиме не менше 30 штатних працівників з річним фондом зарплати 1,5 млн доларів.

Будівництво повинно було початись у липні та завершитись ближче до кінця 2027 року. Раніше у Нью-Олбані свої дата центри збудували Meta і Google.

Microsoft планував будівництво дата-центру, який би став основою для можливостей платформи хмарних обчислень Microsoft Azure, оскільки запит на зберігання даних та хмарні технології зростає.

У Гіті про рішення Microsoft відкласти будівництво дізнались минулого тижня. Міськрада терміново зібралась на позачергове засідання сподіваючись, що зрештою Microsoft займатиметься розвитком сільськогосподарських угідь у місті.

Міськголова Марк Джонс зауважив, що компанія виконала свою частину угоди щодо покращення доріг та комунальних послуг навколо місця, де планувалось будівництво.

Пані мер Хеврона Валері Мокус вважає, що затримка будівництва – це можливість перегрупуватись та впевнитись, що згода надати ділянку Microsoft відповідала меті місцевих мешканців.

  • ​Американська корпорація Microsoft продовжує скорочувати свою присутність у Росії. У грудні 2024 року та січні 2025 року компанія закрила 13 своїх філій та окремих підрозділів у різних російських містах, повідомили росЗМІ з посиланням на звітність однієї з російських дочірніх компаній Microsoft, ТОВ “Майкрософт Рус”.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Ф. Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​

17 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся з конгресменом Сполучених Штатів Америки та співголовою конгресового Українського кокусу Браяном Фіцпатріком.

Президент США Дональд Трамп знову закликає до відродження промисловості, просуваючи ідею повернення “традиційно чоловічих” робочих професій — зокрема в галузі виробництва. Глава Білого дому вважає, що мита допоможуть стимулювати повернення таких спеціальностей до США.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

На руці командира 12-ї бригади спецпризначення “Азов” Дениса Прокопенка на псевдо “Редіс” незвичайне татуювання: портрет легендарного фінського снайпера Сімо Гяюгя, відомого як “Біла смерть”.