Мільйони громадян в ЄС досі не можуть дозволити собі підключення до Інтернету

Джерело: Euronews

Сьогодні, 1 серпня, Євростат опублікував нові дані, які свідчать про те, що минулого року мільйони громадян ЄС не могли дозволити собі підключення до Інтернету.

Близько 2,4% із 450 мільйонів жителів Європейського Союзу не могли дозволити собі підключення до Інтернету у 2022 році.

Обнадійливим є те, що цей показник – на 0,3% нижчий, ніж у попередньому році. 

Частка населення, яке перебуває під загрозою бідності, та не може дозволити собі підключення до Інтернету, значно відрізняється в країнах ЄС. 

У Румунії у 2022 році кожен четвертий із тих, хто перебуває на межі бідності, не міг дозволити собі підключення до Інтернету, а в Болгарії (20,5%) та в Угорщині (16,5%) також зафіксовано високі частки. Найнижчі частки таких осіб зареєстровано в Данії та Фінляндії (обидві по 1,0%), за ними йдуть Кіпр і Люксембург (обидва по 1,5%).

Люди, яким загрожує бідність, – це ті, чий дохід нижчий за 60% від медіани по країні.

Результати показують, що доступ до Інтернету залишається проблемою для більш уразливих соціальних груп у ЄС, а доступність є основною перешкодою. 

Загалом у 2022 році частка домогосподарств ЄС, які мають доступ до Інтернету, зросла до 93% проти 72% у 2011 році.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.