Мінцифри та Expertise France підписали меморандум про співпрацю у сфері цифровізації

Джерело: Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України та Французька агенція міжнародного технічного співробітництва Expertise France уклали меморандум про співробітництво.

Мета меморандуму — посилити співпрацю у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій і технологій, кіберзахисту, електронної комерції та бізнесу.

“Цьогоріч Expertise France реалізує 10 національних проєктів у понад 6 секторах, і я дуже пишаюся, що ми розпочинаємо співпрацю в межах цифрової трансформації. Серед перших ініціатив — спільна робота з Українським фондом стартапів, яка сприятиме розвитку інвестиційного іміджу tech-індустрій України та підтримуватиме українські стартапи. А також підтримка проєктів Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Наша спільна мета — підвищити економічну спроможність України через інноваційність та передові технології”, — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

Під час підписання меморандуму сторони також обговорили можливу співпрацю з Expertise France в межах проєкту EU4Innovation East, який стартує в травні та триватиме до березня 2028 року.

Його мета — підтримка інновацій у 5 країнах Східного сусідства — Україні, Молдові, Грузії, Вірменії та Азербайджані. Expertise France відповідає за розробку та реалізацію проєкту. Європейський Союз виділив для реалізації регіонального проєкту 20 млн євро. Уряд Франції додатково виділяє 2 млн євро безпосередньо на підтримку розвитку стартапів та інновацій в Україні.

Проєкт EU4InnovationEast сприятиме:

  • реалізації національної інноваційної стратегії;
  • обміну досвідом і співпраці між Францією та Україною у сфері інновацій;
  • підтримці українських стартапів та інновацій.

“Франція підтримує прагнення України стати країною стартапів. Ми будемо раді сприяти посиленню української інноваційної екосистеми в межах регіональної програми, яку фінансує Європейський Союз та Франція. Зокрема, ми підтримуватимемо доступ українських інноваційних компаній до ринків і сприятимемо налагодженню зв’язків з французькими та європейськими інвесторами”, — заявив генеральний директор Expersite France Жеремі Пеллє.

Крім того, у межах проєкту EU4Innovation East планується створити інноваційне середовище для молоді в Чернігівській області.

Довідково. Французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Eкспертиз Франс (Expertise France) входить до групи Французьке агентство розвитку (Agence française de développement). Агенція Expertise France представлена в Україні через низку проєктів з 2006 року. З 2023 року впроваджується нова програма технічного співробітництва mAIDan Ukraine, яка є частиною допомоги уряду Франції та направлена на підтримку відновлення й процесу європейської інтеграції.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.