Мінфін США анонсував $11,8 млрд для України у межах додаткового фінансування — Reuters
Джерело: Reuters
23 січня міністерка фінансів США Джанет Єллен запевнила прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, що адміністрація Байдена зобов’язалася забезпечити бюджетну підтримку Києву в розмірі 11,8 мільярда доларів у межах додаткового запиту США на фінансування.
У заяві Міністерства фінансів за результатами віртуальної зустрічі між двома офіційними особами мовиться, що Єллен “акцентувала важливість того, щоб Конгрес якнайшвидше вжив заходів щодо фінансової підтримки України”.
Додатковий бюджетний запит адміністрації Байдена щодо ще 61 мільярда доларів для України, включаючи бюджетну підтримку та 30 мільярдів доларів для Міністерства оборони США на постачання Україні зброї та іншої підтримки, застряг у Конгресі, оскільки республіканці вимагають, щоб рішення поєднали зі змінами щодо посилення контролю безпеки на кордоні США та Мексики.
Запитуваний пакет також включатиме 14 мільярдів доларів допомоги Ізраїлю.
У Міністерстві фінансів заявили, що лідерство США у наданні прямої бюджетної підтримки Україні стане каталізатором для інших донорів, які, як очікується, забезпечать приблизно три чверті потреб у зовнішньому фінансуванні у 2024 році, та підтримують життєво важливі урядові операції, включаючи лікарні, школи та служби швидкого реагування.
Фінансова підтримка України залишається нерозривно пов’язаною з її успіхом на полі бою, – заявили в Мінфіні, додавши, що підтримка також демонструє рішучість США та їх союзників захищати територіальний суверенітет і свободи демократичних країн. – Надання фінансової підтримки Україні допоможе Україні виграти війну та просувати інтереси національної безпеки США в усьому світі, – додали в Мінфіні.
- Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що припинення Сполученими Штатами Америки підтримки України приведе Росію на кордони НАТО й доведеться діяти відповідно до п’ятої статті Північноатлантичного альянсу і платити кров’ю американців.
- Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі наголосив на важливості подальшої допомоги Україні. Він вважає, що на цьому ще раз акцентує стаття Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного для журналу The Economist.
- У перший день конференції оборонних індустрій DFNC1: US Edition українська сторона (Міноборони та Мінстратегпром) підписала меморандум із Міністерством оборони США про співробітництво щодо спільного виробництва та обміну технічними даними.
- Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі застеріг, що наступні кілька місяців – критично важливі для України. Він закликав Конгрес пришвидшити рішення стосовно підтримки України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.