Міністерство оборони України спрямує понад ₴44 мільярди на закупівлю FPV-дронів

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України представило плани щодо закупівлі безпілотних літальних апаратів на 2025 рік. На придбання FPV-дронів, зокрема на оптоволокні, буде виділено понад ₴44 мільярди.

Про це було повідомлено під час презентації планів закупівель безпілотних літальних апаратів на 2025 рік для представників спілки «Технологічні сили України» — об’єднання провідних виробників інноваційних озброєнь для оборонних потреб.

Учасники заходу обговорили питання розширення виробництва та постачання безпілотних систем для Збройних сил України, а також спрощення бюрократичних процедур, що сприятиме швидшій інтеграції нових моделей дронів у війська.

«Забезпечити технологічну перевагу над ворогом – це одна з ключових задач на 2025 рік. Якщо минулого року основний фінансовий ресурс був спрямований на закупівлю далекобійних deepstrike, то цього року понад 44 млрд грн сплановано на закупівлю FPV, включно з моделями на оптоволокні», – повідомив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

Учасники зустрічі акцентували на скороченні часу доставки дронів від виробництва до бойових підрозділів, а також на розширенні кола постачальників та виробників оборонної продукції.

В Одесі правоохоронці затримали чоловіка, якого підозрюють у спричиненні тілесних ушкоджень військовослужбовцю.

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський не бачить підстав для розриву бізнес-контракту щодо супутникового інтернету Starlink в Україні.

Сьогодні, 22 лютого, в столиці Великої Британії Лондоні відбулась акція на підтримку України з нагоди третіх роковин повномасштабного вторгнення РФ.

Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які передали росіяни нібито з авіатрощі літака Іл-76 у 2024 році.

21 лютого компанія Tesla повідомила, що відкликає близько 380 000 автомобілів у США. Причина – несправність підсилювача кермового управління, що може призвести до збільшення зусиль на кермовому колесі, насамперед на низьких швидкостях, що збільшує ризик аварії.