Міністерство юстиції завершило відновлювати держреєстри після російської кібератаки
Джерело: Ольга Стефанішина у Facebook
Міністерство юстиції України завершило відновлення інфраструктури державних реєстрів після масштабної кібератаки, здійсненої Росією. Всі основні реєстри, зокрема для нотаріусів, ДРАЦС, ЄДР, відновлені та готові до роботи. Про це повідомила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністр юстиції Ольга Стефанішина.
Вона зазначила, що під час відновлення дані українців не були втрачені, а зараз фахівці виконавчої служби та приватні виконавці займаються актуалізацією інформації, внесеної під час відновлення.
Попри відновлення, атака змусила Міністерство юстиції впровадити низку змін для посилення захисту. Однією з перших заходів стало припинення співпраці з керівником ДП “Національні інформаційні системи”. Водночас триває кримінальне провадження, а також службове розслідування і аудит НАІС.
Для запобігання подібним інцидентам у майбутньому Верховна Рада підтримала законопроєкт №11290, який передбачає створення професійної мережі фахівців з кібербезпеки у державних установах, що обробляють важливі дані громадян. Це є частиною стратегії створення “Пентагону для державних реєстрів”, що має значно зміцнити кіберзахист.
Крім того, буде залучено міжнародний досвід для проведення експертиз та вдосконалення системи захисту даних в Україні.
- Міністерство юстиції України повідомило про відновлення роботи трьох основних нотаріальних реєстрів після масштабної кібератаки, здійсненої Росією. Знову доступними стали Єдиний реєстр довіреностей, Спадковий реєстр та Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів.
- У системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС — відновлено можливість реєструвати шлюби, народження та інші акти цивільного стану та обмін даними з держорганами.
- У мобільному застосунку “Резерв+” знову доступна послуга оформлення електронних відстрочок від мобілізації для певних категорій громадян. Вона була тимчасово недоступна через атаку на державні реєстри, яка вплинула на роботу системи.
- У застосунку “Дія” відновлено роботу послуги з закриття ФОП. Послуга не працювала після масштабної російської кібератаки на державні реєстри України, скоєну 19 грудня.
Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті у Меморандумі щодо України за результатами свого візиту в березні 2025 року наголосив, що воєнний стан – не виправдання для згортання демократії, переслідування політичних опонентів і запровадження проти них позасудових санкцій, а також тиску на медіа.
У Харкові затримано агента ФСБ РФ, який планував диверсії для знеструмлення Харкова.
У ніч на 10 липня (з вечора 9 липня) російські окупаційні війська випустили по українських містах 415 засобів повітряного нападу.
Очільник МВС України Ігор Клименко повідомив про загиблих у Києві унаслідок масованої атаки Росії уночі 10 липня.
Триває 1233-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.