Міністр закордонних справ Литви закликає до міжнародної реакції на вибори в Білорусі

Джерело: LRT
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис закликав міжнародну спільноту відреагувати на президентські вибори в Білорусі, які відбудуться наступного року.
Про це Кястутіс Будрис повідомив у п’ятницю після зустрічі з лідеркою білоруської опозиції Світланою Ціхановською, згідно з інформацією МЗС.
Перший дипломат Литви підкреслив важливість сильної міжнародної реакції на події 26 січня, коли режим організував захід для переобрання Олександра Лукашенка. Він також закликав до продовження санкційної політики та посилення підтримки демократичних сил Білорусі.
“Інтересами національної безпеки Литви є демократична і мирна сусідня Білорусь, тому 19-й уряд Литви продовжуватиме підтримувати демократичні сили Білорусі. Ми подбаємо про те, щоб білоруси, які отримали тимчасовий притулок у Литві, почувалися в безпеці та мали змогу робити внесок у роботу над демократизацією своєї країни”, – сказав Міністр закордонних справ Литви.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис зазначив, що цього місяця Литва порушила питання Білорусі на Раді ЄС із закордонних справ у Брюсселі й планує зробити це знову в січні.
“Ми маємо говорити вголос про те, що відбувається в Білорусі: безперервні репресії режиму Лукашенка проти білоруського народу, продовження підтримки російської військової агресії проти України та партнерство з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.
Процеси, які відбуваються в Білорусі, матимуть наслідки не лише для Литви, а й для всієї Європи та міжнародної архітектури безпеки”,– сказав міністр.
Також міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис і лідеркою білоруської опозиції Світланою Ціхановською обговорили питання, пов’язані з розміщенням російських військ у Білорусі, обходом міжнародних санкцій та посиленням впливу Китаю.
Президентські вибори в Білорусі заплановані на січень, майже через чотири з половиною роки після масових протестів, які спалахнули по всій країні через звинувачення у фальсифікації попередніх виборів.
- Генштаби Росії та Білорусі почали підготовку до проведення спільних військових навчань “Захід-2025”, про що повідомив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін.
- Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.