Міноборони Румунії заявило, що падіння російських дронів на румунській території «не становить прямої воєнної загрози»

Джерело: речник МЗС Олег Ніколенко

Уночі 4 вересня російські військові завдали масового удару дронами по Одеській області. Під час атаки в районі Ізмаїльського порту російські дрони Shahed впали та здетонували на території Румунії. У Міноборони Румунії вже відреагували на інцидент.

“Закликаємо партнерів прискорити забезпечення України додатковими сучасними системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією, які посилять захист інфраструктури України, а також суміжних держав”, — заявив речник.

Також він опублікував фото вибуху з румунського боку Дунаю, зняте українськими прикордонниками поблизу Ізмаїла.

Фото: Facebook Олега Ніколенка

Румунське Міноборони заявило, російська атака не становить “жодної прямої військової загрози нашій національній території або територіальним водам Румунії”.

Як передавав голова Одеської ОВА Олег Кіпер, вночі у регіоні тривала повітряна тривога 3,5 години. За цей час було знищено 17 ударних безпілотників, але є і влучання.

Було пошкоджено складські та виробничі будівлі, сільгосптехніка та устаткування промислових підприємств. Через потрапляння уламків виникло декілька загорянь на території цивільних об’єктів.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.