Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні утричі
Джерело: інтерв’ю виданню The Ukrainians
Заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький заявив, що в Україні необхідно втричі зменшити кількість вишів у зв’язку з падінням кількості випускників шкіл. У 2008 році їхня кількість становила 640 тисяч, але торік – лише близько 360 тисяч.
“Вже зараз розроблено законопроєкт про передумови модернізації мережі закладів вищої освіти. Насправді це законопроєкт не лише про зменшення кількості університетів, а й про покращення їхньої якості”, – сказав Вінницький
Демографічні прогнози без урахування показників міграції, пов’язаної з війною, свідчать про зменшення кількості осіб, які народилися на території України 17 років тому. Очікується, що до 2033 року буде близько 300 тисяч випускників, але це за умови повернення непідконтрольних Україні територій.
У 2008 році функціонували приблизно 350 закладів вищої освіти і на один з них у середньому припадало 6700 студентів. Станом на 2021 рік, тобто ще до повномасштабної війни, кількість закладів зменшилася до 300, але на кожен з них припадало в середньому близько 3400 студентів.
“Середньої цифри контингенту студентів на заклад станом на 2023 рік ще немає, але можна зрозуміти, що вона є ще меншою. Зважаючи на ці дані, так чи інакше, певне зменшення або укрупнення закладів вищої освіти має відбуватися, але це надзвичайно болісний процес”, – додав Вінницький.
В Україні без урахування філій працюють 100 приватних установ вищої освіти, 40 комунальних та ще приблизно 170 державних університетів. У результаті реформи має залишитися приблизно 100.
- Під час розподілу у 2023 році випускників медичних університетів, що належать до сфери управління МОЗ, на підготовку в інтернатурі зараховано 7 952 випускники.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.