Мін’юст планує відновити роботу усіх держреєстрів до кінця січня

Джерело: пресслужба Мін’юсту

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

За словами Кучерявенка, вже вдалося відновити роботу критично важливих реєстрів. Водночас реєстри обтяжень та рухомого майна, реєстр виконавчих проваджень все ще перебувають у процесі відновлення.

Запуск всіх сервісів планується до кінця січня.

На відміну від державного реєстру актів цивільного стану чи ЄДР, які відновлювалися поетапно, ці реєстри (що не працюють – ред.) можуть бути відновлені лише одночасно через їхню тісну взаємопов’язаність, – пояснив Кучерявенко.

Зауважимо, Міністерство юстиції з 9 січня відновило функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). Реєстр був тимчасово недоступним через російську кібератаку, що сталася 19 грудня.

Відновлення роботи ЄДР дозволяє налагодити електронну взаємодію між державними органами, зокрема Державною податковою службою, Державною службою статистики, Пенсійним фондом України, Міністерством цифрової трансформації та іншими відомствами, які активно використовують дані з реєстру.

Також знову доступні низка онлайн-послуг, пов’язаних із роботою ЄДР. Це безоплатний пошук інформації у реєстрі, формування витягів, отримання результатів адміністративних послуг за кодом доступу, а також доступ державних органів до даних реєстру через ідентифікатори доступу.

Мін’юст наголосив, що всі функції реєстру відновлено для забезпечення безперебійної роботи державних установ та надання послуг громадянам і бізнесу.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.