Молдова пригрозила РФ знову видворити російських дипломатів

Джерело: Deschide.md

Міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой заявив, що можуть бути нові випадки депортації російських дипломатів, якщо Москва продовжить шкодити національним інтересам країни.

“Якщо дії продовжаться на шкоду національним інтересам Республіки Молдова, як це було з організацією так званих виборів на лівому березі Дністра, попри максимально чітку позицію влади Молдови, безумовно, цей захід залишається чинним”, – наголосив Попшой.

Також міністр закордонних справ Молдови висловив песимізм щодо відновлення відносин з Росією, особливо в умовах її вторгнення в Україну.

“У нас немає особливих надій на нормалізацію відносин із РФ у короткі терміни. Це залежить від розвитку подій в Україні. Поки Росія щодня вбиває дітей, жінок, людей похилого віку, жорстоко знищує енергетичну інфраструктуру, щоб залишити людей без тепла напередодні зими, це схоже на тактику випаленої землі, що застосовувалася в монгольських війнах. (…) Сумно, проте це реальність, яку не ми створили, це був вибір Російської Федерації”, – наголосив голова МЗС країни.

  • Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 25 червня, заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
  • США, Канада та Велика Британія звинувачують у Росію у намаганні втрутитись у вибори президента Молдови та референдум про членство країни у Євросоюзі.
  • Сполучені Штати запровадили санкції проти проросійської глави регіону Гагаузія Євгенії Гуцул, яку звинувачують у спрямуванні коштів з Росії для фінансування промосковської партії “Шор”.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.