Морські леви кусають людей. За словами спеціалістів, вони отруїлися токсичними водоростями

Приблизно місяць тому дослідники знали про проблему, коли сотні морських левів почали спливати на пляжі Південної Каліфорнії. Сильні, але зазвичай неагресивні морські ссавці раптом почали кусати людей, які до них наближалися.

Щоб зрозуміти їх поведінку, дослідники звернули увагу на харчовий ланцюг. Дрібні риби, такі як анчоуси та планктон, ймовірно, харчувалися токсичними водоростями, які цвіли в Тихому океані. Більші ссавці, включаючи морських левів і дельфінів, потім їли рибу і токсичні водорості, які вони носили, виявили дослідники.

Не знаючи, морські ссавці ковтали домоїнову кислоту — нейротоксин, який виробляється з цвітінням водоростей. В екосистемі найбільше постраждали морські леви, які страждали від судом, пошкодження мозку, зневоднення та м’язових спазмів, коли сотні почали вмирати.

За словами дослідників, у хворих тварин погіршилося самопочуття, через що вони нападали на людей і їхніх домашніх тварин, які гуляли на пляжі.

«Коли вони починають відчувати себе хворими або зовсім недієздатними, це справді викликає стрес для диких тварин, тому що вони є здобиччю, — сказала Мішель Берман Ковалевскі, засновниця некомерційного відділу дослідження китоподібних Нормандських островів у Санта-Барбарі, Каліфорнія. — Тож якщо вони не вміють плавати, якщо вони не можуть уникнути перешкод, якщо вони не можуть уникнути хижаків… це справді страшно для дикої тварини».

Принаймні 500 морських левів і 100 дельфінів захворіли через водорості на пляжах у районах Лос-Анджелеса та Сан-Дієго, повідомили представники охорони дикої природи. І щонайменше два десятки пляжників повідомили про укуси.

Шкідливе цвітіння водоростей — швидке зростання кількості токсичних водоростей — відбувається майже щороку та спричиняє загибель десятків морських ссавців у Каліфорнії, включно з особливо смертельними випадками минулого та 2015 року. Ковалевський сказав, що лише «ідеальний шторм» великої кількості водоростей і тварин, які їдять певну рибу, може спричинити спалах, подібний до цього літа. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, зміна клімату та забруднення також можуть спричинити шкідливе цвітіння водоростей.

Президент Володимир Зеленський зреагував на повідомлення про затримання українського боксера Олександра Усика в аеропорту Кракова у вівторок, 17 вересня. Запевнив, що спортсмена вже відпустили.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).