Московський суд відхилив апеляцію журналіста WSJ Евана Гершковича

Джерело: CNN

19 вересня Московський суд відхилив апеляцію репортера Wall Street Journal Евана Гершковича на його досудове ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

За попереднім рішенням суду, Гершкович перебуватиме під вартою до 30 листопада.

У коментарях на засіданні Московського міського суду пані посол США в Росії Лінн Трейсі сказала, що Гершкович “повністю усвідомлює серйозність своєї ситуації, але він залишається надзвичайно сильним”.

“Еван завжди охоче обговорює останні новини. Він знав, що минулого тижня його батьки передали петицію в ООН”, – додала вона, назвавши звинувачення проти Гершковича безпідставними.

ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів холодної війни, щоб журналіста США заарештували за таким звинуваченням.

Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.

У США вважають, що його затримали неправомірно і закликали до негайного звільнення Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.

“Букви” підготували підбірку фільмів та мультфільмів, які вийдуть на екрани вже в грудні.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.

Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.