Московський суд залишив терориста Гіркіна у СІЗО — росЗМІ
Джерело: російська редакція “Інтерфакс”
29 серпня Московський міський суд ухвалив рішення залишити ексміністра оборони так званої “ДНР”, ексспівробітника ФСБ РФ Ігоря Стрєлкова (Гіркіна) під вартою. Він перебуватиме у СІЗО “Лефортове” щонайменше до 18 вересня.
Терориста затримали 21 липня й провели обшук в його квартирі. Того ж дня Гіркіна відправили під варту.
Він регулярно критикував те, як російське Міноборони веде війну проти України, та особисто президента РФ Володимир Путіна.
Що відомо про Ігоря Гіркіна-“Стрєлкова”?
На початку російсько-української війни, у 2014 році, Гіркін був так званим “міністром оборони” псевдореспубліки “ДНР”. Більш того, він визнав, що також причетний до анексії Кримського півострова.
Коли у 2014 році у небі над Донбасом було збито пасажирський літак МН17, саме Гіркін повідомив у соцмережах, що бойовики “ДНР” збили “український літак”, як тоді вони вважали. Коли з’ясувалось, що було збито пасажирський рейс, він видалив ці повідомлення.
Офіс генпрокурора України у 2020 році оголосив Гіркіну підозру в порушенні законів та звичаїв війни. Його оголосили в розшук, а суд дозволив його примусове доправлення.
У листопаді 2022-го окружний суд Гааги присудив Гіркіну та ще двом фігурантам справи про збиття MH17 довічне ув’язнення.
Останнім часом Гіркін публікував дописи, де ділився думками щодо російсько-української війни. В своїх останніх дописах він часто критикував російську владу, зокрема й президента РФ Володимира Путіна.
До прикладу, у дописі від 18 липня він назвав Путіна “боягузливим нездарою” та натякнув, що його варто скинути незаконним шляхом, оскільки ще 6 років правління Путіна Росія не витримає.
- Російський опозиціонер Олексій Навальний, ув’язнений у РФ з початку 2021 року, прокоментував арешт терориста, колишнього ватажка бойовиків так званої “ДНР” Ігоря Гіркіна (“Стрєлкова”), назвавши його “політичним в’язнем”.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.