Московський суд залишив терориста Гіркіна у СІЗО — росЗМІ
Джерело: російська редакція “Інтерфакс”
29 серпня Московський міський суд ухвалив рішення залишити ексміністра оборони так званої “ДНР”, ексспівробітника ФСБ РФ Ігоря Стрєлкова (Гіркіна) під вартою. Він перебуватиме у СІЗО “Лефортове” щонайменше до 18 вересня.
Терориста затримали 21 липня й провели обшук в його квартирі. Того ж дня Гіркіна відправили під варту.
Він регулярно критикував те, як російське Міноборони веде війну проти України, та особисто президента РФ Володимир Путіна.
Що відомо про Ігоря Гіркіна-“Стрєлкова”?
На початку російсько-української війни, у 2014 році, Гіркін був так званим “міністром оборони” псевдореспубліки “ДНР”. Більш того, він визнав, що також причетний до анексії Кримського півострова.
Коли у 2014 році у небі над Донбасом було збито пасажирський літак МН17, саме Гіркін повідомив у соцмережах, що бойовики “ДНР” збили “український літак”, як тоді вони вважали. Коли з’ясувалось, що було збито пасажирський рейс, він видалив ці повідомлення.
Офіс генпрокурора України у 2020 році оголосив Гіркіну підозру в порушенні законів та звичаїв війни. Його оголосили в розшук, а суд дозволив його примусове доправлення.
У листопаді 2022-го окружний суд Гааги присудив Гіркіну та ще двом фігурантам справи про збиття MH17 довічне ув’язнення.
Останнім часом Гіркін публікував дописи, де ділився думками щодо російсько-української війни. В своїх останніх дописах він часто критикував російську владу, зокрема й президента РФ Володимира Путіна.
До прикладу, у дописі від 18 липня він назвав Путіна “боягузливим нездарою” та натякнув, що його варто скинути незаконним шляхом, оскільки ще 6 років правління Путіна Росія не витримає.
- Російський опозиціонер Олексій Навальний, ув’язнений у РФ з початку 2021 року, прокоментував арешт терориста, колишнього ватажка бойовиків так званої “ДНР” Ігоря Гіркіна (“Стрєлкова”), назвавши його “політичним в’язнем”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.