МВФ пропонує уряду України переглянути розмір ставки ПДВ – Гетманцев
Джерело: Данило Гетманцев у Телеграмі
Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) висловила зауваження щодо недостатності ресурсів у законопроєкті, який передбачає підвищення податків. Як один із додаткових джерел фінансування, МВФ пропонує переглянути податок на додану вартість (ПДВ).
Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час зустрічі з представниками МВФ.
За його словами, експерти МВФ вважають, що навіть у проваленому законопроєкті ресурсів недостатньо. Крім того, на зустрічі обговорювався можливий екстраподаток на банки, проте це питання все ще знаходиться в стадії дискусії.
Місія МВФ також розпочала переговори з Україною щодо додаткового фінансування в розмірі 1,1 мільярда доларів у межах п’ятого перегляду Програми розширеного фінансування (EFF), писала “Радіо Свобода“.
Раніше Bloomberg писало, що МВФ переконує Україну прискорити девальвацію національної валюти, знизити процентні ставки та підвищити податки, щоб допомогти країні подолати бюджетний дефіцит. Під час візиту здійснюють перегляд кредитної програми на $15,6 мільярда. У разі позитивних результатів перегляду, Україна зможе отримати наступний транш у розмірі $1,1 мільярда.
За словами джерел, Національний банк України не підтримує подальшу девальвацію гривні, оскільки це може поставити під загрозу цінову стабільність. Водночас такі заходи разом із підвищенням податків можуть викликати соціальне невдоволення, адже українці вже постали перед економічними труднощами через війну.
МВФ також вважає, що запропоновані урядом податкові зміни є недостатньо жорсткими. Вони наполягають на підвищенні податку на додану вартість (ПДВ) та інших зборів для збільшення державних доходів.
- Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко з трибуни парламенту закликав не підвищувати податки в Україні, натомість спрямувати додаткові ресурси на армію та скоротити нецільові видатки.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.