МВФ пропонує уряду України переглянути розмір ставки ПДВ – Гетманцев

Джерело: Данило Гетманцев у Телеграмі

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) висловила зауваження щодо недостатності ресурсів у законопроєкті, який передбачає підвищення податків. Як один із додаткових джерел фінансування, МВФ пропонує переглянути податок на додану вартість (ПДВ).

Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час зустрічі з представниками МВФ.

За його словами, експерти МВФ вважають, що навіть у проваленому законопроєкті ресурсів недостатньо. Крім того, на зустрічі обговорювався можливий екстраподаток на банки, проте це питання все ще знаходиться в стадії дискусії.

Місія МВФ також розпочала переговори з Україною щодо додаткового фінансування в розмірі 1,1 мільярда доларів у межах п’ятого перегляду Програми розширеного фінансування (EFF), писала “Радіо Свобода“.

Раніше Bloomberg писало, що МВФ переконує Україну прискорити девальвацію національної валюти, знизити процентні ставки та підвищити податки, щоб допомогти країні подолати бюджетний дефіцит. Під час візиту здійснюють перегляд кредитної програми на $15,6 мільярда. У разі позитивних результатів перегляду, Україна зможе отримати наступний транш у розмірі $1,1 мільярда.

За словами джерел, Національний банк України не підтримує подальшу девальвацію гривні, оскільки це може поставити під загрозу цінову стабільність. Водночас такі заходи разом із підвищенням податків можуть викликати соціальне невдоволення, адже українці вже постали перед економічними труднощами через війну.

МВФ також вважає, що запропоновані урядом податкові зміни є недостатньо жорсткими. Вони наполягають на підвищенні податку на додану вартість (ПДВ) та інших зборів для збільшення державних доходів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.