«Ми не найманці»: китайські добровольці про захист України у війні

Джерело: Українська асоціація китаєзнавців

Китайські добровольці беруть участь у захисті України, хоча їх значно менше, ніж тих, хто воює на боці Росії. Журналістка Чай Цзін у своєму матеріалі поспілкувалася з громадянами Китаю, котрі воюють по різні боки фронту.

Оборонці категорично відкидають термін “найманці” і називають себе добровольцями, котрі воюють не заради грошей, а за власними переконаннями.

Одним із перших китайців в іноземному легіоні України став Ґао Шань. Він згадує про свою дружбу з тайванським бійцем Цзен Шенґуаном, попри політичні розбіжності між їхніми країнами. Інший китайський доброволець – Пен Ченьлян із провінції Юньнань – воював під тайванським прапором і мав бойового побратима Вень Яна, також із Тайваню.

У матеріалі журналістка розповіла про їхню мотивацію, бойовий досвід та гіркоту втрат. За словами добровольців, вони повністю усвідомлювали ризики, одначе, зробили свій вибір свідомо. Уряд Китаю не підтримує їх, тоді як загиблі на боці Росії взагалі залишаються без визнання. Один із китайських добровольців зауважив: “Смерті тих, хто загинув за Росію, не мають жодного значення”.

Водночас бійці, котрі воюють за Україну, стали символами індивідуального спротиву та людської гідності.

Особливе місце в матеріалі відведено історії Пена Ченьляна. Він загинув під обстрілами, тримаючи прапор свого тайванського товариша. Його вчинок надихнув інших на приєднання до української армії, зокрема дівчину-філософа з Європи.

Після виходу інтерв’ю аналітики прогнозують, що кількість іноземців, котрі бажають воювати за Україну, може зрости. Натомість охочих воювати за Росію стає дедалі менше.

Раніше ми розповіли, що колишній заступник голови Консервативної партії Великої Британії Джек Лопресті приєднався до іноземного легіону України, аби допомогти в боротьбі з російським агресором. Лопресті раніше був депутатом парламенту від Філтону та Бредлі Стоук у графстві Глостершир.

Додамо, 27 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні запросив іноземців долучитися до відсічі російської збройної агресії проти України. Відтоді розпочалась історія Інтернаціональних легіонів оборони України. Згодом Зеленський підписав закон, який дозволить іноземцям служити в лавах ЗСУ на офіцерських посадах.

Дізнатися більше про Інтернаціональний легіон оборони України можна на офіційному сайті за посиланням https://ildu.mil.gov.ua/.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.