«Ми розраховуємо мати 80–100 країн світу», – Зеленський про Саміт миру у Швейцарії
Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю телемарафону “Єдині новини”
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на присутність приблизно 80-100 країн на першому інавгураційному Саміті миру у Швейцарії.
“Ми розраховуємо мати 80–100 країн світу. Вважаємо, що це буде найпотужніший саміт. Саміт миру. Так, він інавгураційний. Але це дуже важливий саміт, де ми будемо бачити партнерів. І на якому ми побудуємо мапу подальших кроків щодо закінчення війни”, – сказав Зеленський.
Він додав, що Україна сподівається найближчими днями узгодити зі Швейцарією дату проведення Саміту.
Зеленський сказав, що поки що немає списку країн, які візьмуть участь у заході. Він заявив, що як тільки узгодять дату проведення Саміту, лідерам держав світу почнуть розсилати запрошення.
Зазначимо, що перший інавгураційний Саміт миру має відбутися навесні у Швейцарії. Під час зустрічі сторони планують обговорити Формулу миру для завершення повномасштабної війни.
- Китайська сторона розглядає участь в українському Саміті миру у Швейцарії та виступає “за сприяння мирним переговорам”.
- На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.