«Ми розраховуємо мати 80–100 країн світу», – Зеленський про Саміт миру у Швейцарії

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю телемарафону “Єдині новини”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на присутність приблизно 80-100 країн на першому інавгураційному Саміті миру у Швейцарії.

“Ми розраховуємо мати 80–100 країн світу. Вважаємо, що це буде найпотужніший саміт. Саміт миру. Так, він інавгураційний. Але це дуже важливий саміт, де ми будемо бачити партнерів. І на якому ми побудуємо мапу подальших кроків щодо закінчення війни”, – сказав Зеленський.

Він додав, що Україна сподівається найближчими днями узгодити зі Швейцарією дату проведення Саміту.

Зеленський сказав, що поки що немає списку країн, які візьмуть участь у заході. Він заявив, що як тільки узгодять дату проведення Саміту, лідерам держав світу почнуть розсилати запрошення.

Зазначимо, що перший інавгураційний Саміт миру має відбутися навесні у Швейцарії. Під час зустрічі сторони планують обговорити Формулу миру для завершення повномасштабної війни.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.