Митці хочуть заборонити компаніям захищати авторські права на твори мистецтва, створені ШІ
Джерело: The Art Newspaper
Коаліція організацій, до яких входять письменники, артисти та художники, закликає Конгрес США ухвалити закон, який заборонить корпораціям захищати авторські права на твори мистецтва, створені за допомогою значної кількості елементів штучного інтелекту.
Як розповіли у виданні, організації закликають своїх членів та громадськість зателефонувати або написати членам Конгресу, щоб “заблокувати корпораціям можливість отримувати реєстрацію авторських прав на контент, створений переважно за допомогою ШІ, а не митцями”.
За словами керівниці компанії Fight for the Future Лії Голланд, кіностудії, наприклад, планують найняти ШІ для написання сценарію, а потім письменника, щоб відредагувати цей текст, внаслідок чого людині платять менше, але студії стверджують, що цього достатньо для отримання авторських прав.
Водночас художники скаржаться на те, що їхні матеріали, захищені авторським правом, все одно доступні для перегляду в інтернеті, через що системи штучного інтелекту мають до них доступ.
- Гільдія авторів США подала позов проти компанії OpenAI, яка розробила ChatGPT, зі звинуваченнями у незаконному навчанні чат-бота на їхніх творах і порушенні авторських прав. У Гільдії вважають, що їхні тексти могли брати з “піратських” сайтів.
Глава Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив про зростання кількості жертв унаслідок нічної атаки РФ по регіону.
На Барбадосі виявили найменшу змію у світі. Востаннє її спостерігали 20 років тому й вважали вимерлою.
Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.
Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.
Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії.