Митники виявили у посилці до Чехії раритетну кінокамеру

Джерело: Державна митна служба

Київські митники виявили у міжнародному поштовому відправленні до Чехії раритетний кінознімальний апарат “Конвас-автомат 1КСР” 1957 року випуску.

Фото: Державна митна служба

Зазначається, що це легендарна ручна камера, яку фахівці називають прототипом сучасних екшн-камер на кшталт GoPro.

Як з’ясували експерти Державного політехнічного музею імені Бориса Патона при Київському політехнічному інституті, камера має значну культурну й історичну цінність.

Фото: Державна митна служба

Цей тип камер використовували на радянських космічних кораблях “Восток”, активно застосовували на кіностудіях “Укртелефільм”, “Укркінохроніка”, студії імені Олександра Довженка. Вони дозволяли знімати кіно не статичними планами, а у русі з рук, з авто, човна, літака, що є ідеальним для документалістики і хроніки.

Фото: Державна митна служба

“Конвас” відкрив нові горизонти для радянського і українського кінематографа в середині ХХ століття. За словами фахівців, подібні камери досі можуть використовуватися”, – йдеться в повідомленні.

Оскільки спеціального свідоцтва для вивезення культурних цінностей за кордон не було, працівники митниці вилучили камеру. Тепер вона може поповнити музейний фонд України і зайняти почесне місце серед технічних експонатів, що зберігають історію українського кіно.

Дослідники з Китаю дозволили відчути надлюдський зір, створивши контактні лінзи, котрі дозволяють бачити інфрачервоне світло. На відміну від нічних окулярів, нові лінзи не потребують живлення, а через свою прозорість одночасно дозволяють бачити інфрачервоне і звичайне світло.

У травні Європейська Комісія запропонувала ввести новий адміністративний збір у розмірі 2 євро за кожну посилку, що надходить до ЄС з-за меж Союзу, зокрема з Китаю. Це стосується переважно замовлень з онлайн-платформ Temu та Shein, які надсилають товари безпосередньо від виробника до споживача, минаючи посередників та склади.

Адміністрація Дональда Трампа відкликала дозвіл Гарвардського університету на прийом іноземних студентів у межах Програми студентів та обміну (SEVP), різко загостривши протистояння щодо автономії вишу.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Месенджер Telegram, заснований Павлом Дуровим, у 2024 році вперше вийшов на річний прибуток, заробивши 540 млн доларів. Виручка компанії, яка базується в Дубаї, зросла до 1,4 млрд доларів порівняно з 343 млн доларів у 2023 році.