МЗС прокоментувало звинувачення ООН в «обмеженні Україною релігійних свобод»
Джерело: МЗС
Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.
У МЗС наголосили, що згаданий у доповіді закон не передбачає заборони жодної з наявних в Україні церков, натомість лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України.
Також нагадали ООН, що Росія системно використовує релігію як зброю у загарбницькій війні проти України. Російська держава через підконтрольну їй РПЦ освячує звірства проти українців і вихваляє злочинців, котрі їх скоюють.
У цьому контексті, українська держава має обовʼязок захисту своїх громадян від деструктивного впливу держави-агресора, зокрема з використанням релігійних організацій, які в Російській Федерації зрощені з державою і прямо проголосили своєю метою знищення української державності, культури, ідентичності.
Закон має легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, “є ідеологічним продовженням злочинного режиму”.
Саме Росія в ході своєї загарбницької війни вчиняє численні злочини проти релігійних свобод, що включають зокрема навмисні вбивства вірян і релігійних діячів, руйнування релігійних споруд та святих місць по всій території України, переслідування релігійних громад, які не належать до російської православної церкви на тимчасово окупованих територіях України. Розраховуємо на те, що у своїх доповідях Моніторингова місія ООН з прав людини надаватиме надалі об’єктивні оцінки реальній ситуації зі свободою релігії в Україні та продовжить фіксувати російські злочини проти українських вірян, релігійних громад і лідерів, церковного майна, – наголосили у відомстві.
- Львівська область стала першою в Україні, де більше немає зареєстрованих релігійних громад, які б підпорядковувались Російській православній церкві.
- 24 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій, який забороняє їхній зв’язок з РПЦ.
- Настоятель храму МП виправдовував війну РФ проти України, розпалював релігійну ненависть і героїзував окупаційні угруповання.
Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).
Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.
Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.
Внаслідок удару українського дрону по автомобілю на трасі Донецьк-Горлівка загинув російский пропагандист, позаштатний кореспондент “Известий” Олександр Мартем’янов. Також отримав поранення пропагандист та кореспондент “РИА Новости” Максим Романенко.