На 106 році життя померла найстаріша жителька Мукачівської громади — монахиня Ольга Ладжун
Джерело: Мукачівська міська рада
Вчора, 1 травня, у Мукачівській громаді померла найстаріша мешканка — 105-річна монахиня сестра Ольга Ладжун. Вона вела монаше життя майже 90 років.
Повідомляється, що Марія, майбутня сестра Ольга, народилася 10 червня 1919 року в християнській родині в селі Руські Комарівці поблизу Ужгорода. Після смерті батька у 1924 році мати, опинившись у скрутному становищі, змушена була віддати Марію та її старшу сестру Єлизавету на виховання до сиротинця сестер Василіянок в Ужгороді, а сама тим часом працювала, щоб утримувати дітей.
У 1936 р. Марія вступила на новіціят до Ужгородського монастиря, де на Облечинах отримала монаше ім’я – Ольга. Після складення перших Тимчасових Обітів сестра Ольга навчалась в учительській семінарії сестер Василіянок, яку закінчила через 5 років.
Здобуваючи освіту, сестра Ольга паралельно працювала у вчительській семінарії в Ужгороді. Після завершення навчання та отримання диплому сестра Ольга разом з іншими сестрами була призначена для праці у церковних школах.
У 1941 році сестра Ольга вступила до Університету в місті Сегед (Угорщина), де навчалася на біологічному факультеті.
28 серпня 1944 року вона склала Вічні Обіти в монастирі Ужгорода. З приходом радянської влади всі греко-католицькі монастирі були ліквідовані, а монахині змушені були переховуватись і шукати прихистку в родинах та у знайомих.
З 1946 по 1949 рік сестра Ольга працювала бухгалтером у різних установах. А з 1950 року впродовж 20 років працювала вчителем біології у селі Середнє Ужгородського району.
Зазначається, що попри важкі часи переслідування радянської влади, сестра Ольга разом з іншими монахинями продовжувала чернече життя у підпіллі, належачи до підпільного монастиря сестер Василіянок у Мукачеві. Останні роки вона проживала в монастирі Пресвятої Родини в місті Хуст.
- Найстаріша людина у світі, бразильська черниця Іна Канабарро Лукас, померла в середу 30 квітня у віці 116 років.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.