На 80-ту річницю висадки у Нормандії Франція запросила Росію, проте не Путіна

Джерело: Europe 1

Французькі організатори запросили представників Росії на церемонію відзначення 80-ї річниці висадки у Нормандії під час Другої світової війни.

Міжнародна церемонія відбудеться 6 червня в Нормандії. Святкування відвідають численні світові лідери, включаючи президента США Джо Байдена. Російська делегація також буде на церемонії, якщо Москва прийме запрошення, проте Володимир Путіна не буде.

“Зважаючи на обставини, президента Путіна не запросять взяти участь в урочистостях з нагоди висадки в Нормандії”, – заявили організатори.

Своєю чергою, Путін прокоментував те, що його не запросили, й заявив, що в нього й так “вистачає справ” у Росії.

“Чому вони повинні завжди мене скрізь запрошувати? Що я, генерал оперети? У мене тут справ вистачає, це абсолютно не проблема”, – заявив він.

Організатори також зазначили, що на церемонії вшанують “тих, хто вистояв, тих, хто постраждав, і тих, хто боровся і визволяв”.

Довідково: Висадка союзників у Нормандії, також відома як День Д, була масштабною десантною операцією, проведеною 6 червня 1944 року під час Другої світової війни. Ця подія стала поворотним моментом у війні, відкривши другий фронт у Європі та розпочавши звільнення Західної Європи від нацистської окупації. Учасниками висадки були США, Велика Британія, Канада та інші союзні країни проти нацистської Німеччини. Ця операція стала ключовим кроком на шляху до перемоги над нацизмом і звільнення Європи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.