На 99-му році життя померла колишня зв’язкова УПА Наталія Сеньковська

Джерело: Кутська селищна рада

На Прикарпатті на 99-му році життя померла учасниця УПА Наталія Сеньковська.

“15 квітня на 99 році життя відійшла у вічність почесна жителька селища Кути – учасниця Української Повстанської Армії Сеньковська (Лазорик) Наталія Петрівна, уродженка села Слобідка”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Наталія Сеньковська в юності була зв’язковою (псевдо – Черемшина) в українському громадсько-політичному русі, що ставив собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

“Влітку 1946 року 21-річну дівчину було заарештовано за звинуваченням у членстві в ОУН. Восени того ж року військовим трибуналом військ МВС Станіславської області була засуджена до 10 років позбавлення волі та 5 років обмеження в правах із конфіскацією майна”, – розповіли в Кутській селищній раді.

Додали, що Наталію Петрівну було реабілітовано у 1992 році. Ув’язнена Наталія знаходилася в сталінських концтаборах на півночі міста Інта, в 1953 її перевезли до спеціального поселення в місті Балхаш (Казахстан). Під час перебування в поселенні Наталія Петрівна познайомилася та одружилися з Сеньковським Ярославом Дмитровичем. В 1961 році вони переїхали в Караганду (Казахстан) на постійне проживання. Однак разом із чоловіком та дітьми прагнули повернутися на рідну землю.

“1984 року здійснилася заповітна мрія Сеньковських, і сім’я переїхала в селище Кути, де Наталія Петрівна проживала до сьогоднішнього дня. З моменту проголошення незалежності України отримала чималу кількість державних нагород. Входила до громадської організації “Косівська районна управа братства вояків УПА”. Наталія Петрівна пройшла нелегкий життєвий шлях, але в її серці завжди була Україна – вільна, незалежна, непоборна”, – мовиться в дописі.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.