На ЧАЕС триває ліквідація наслідків удару російського БпЛА
Джерело: Нацполіція України
На Чорнобильській атомній електростанції триває ліквідація наслідків атаки російського безпілотника.
До ліквідації задіяні всі відповідні служби. Ситуація під контролем, обійшлось без постраждалих.
На цей час триває розбір захисного покриття над зруйнованим 4-им енергоблоком, щоб виявити ймовірні осередки тління. До операції залучені рятувальники-верхолази.
Радіаційний фон у нормі: на проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень.
Фахівці ДСНС проводять постійні заміри. Інформацію про наслідки російського удару та оперативну ситуацію на ЧАЕС передано до Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації Євросоюзу в системі механізму цивільного захисту.
ДОВІДКА: вранці 14 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив, що вночі російський безпілотник з фугасною бойовою частиною атакував Чорнобильску АЕС, а саме саркофаг, збудований над зруйнованим 4-им реактором, який захищає від радіації.
Унаслідок атаки укриття зазнало пошкоджень, зайнялась пожежа, яку вже погасили. За попередніми оцінками, руйнування після атаки суттєві.
У МАГАТЕ підтвердили атаку. За їхніми даними, вибух пролунав близько 1:50.
- У Кремлі зреагували на повідомлення про атаку російського БпЛА на укриття Чорнобильської АЕС уночі 14 лютого.
Американський винахідник та підприємець, а віднедавна очільник департаменту DOGE, Ілон Маск пожертвував 300 мільйонів доларів на кампанію Дональда Трампа, коли той домагався повернення у Білий дім. Нині ж президент США відплатить своєму приятелю мільярдними державними контрактами.
Юридичний комітет Європарламенту вже підтримав позбавлення недоторканності депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН). Тепер питання винесуть на пленарне голосування.
Суд виніс рішення стосовно жителя Черкащини, котрий виправдовував агресію Росії, зобов’язавши його прочитати книги про російсько-українську війну.
Польща та Чехія запровадили заборону на ввезення сільськогосподарських тварин, а також окремих продуктів зі Словаччини. Окрім того, почав діяти санітарний контроль на кордоні із цією країною.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень.