На Черкащині визначили пошкоджені внаслідок війни об’єкти, які відновлюватиме держава
Джерело: брифінг Черкаської ОВА
У Черкаській області обрали школи, дитячі садки та житлові будинки, які відновлюватимуть коштом держави. Усі обрані об’єкти постраждали внаслідок російського вторгнення.
Як сказав начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, одним із них буде Паланський ліцей, який зазнав руйнувань у перший день повномасштабної війни. З Фонду відновлення спрямують близько 95 млн гривень, серед яких з державного бюджету – 75 млн гривень, а 20 млн гривень – з бюджету Паланської громади.
На відновлення Паланського дитсадка передбачено 17 млн грн, а на Городецьку гімназію – 14 млн гривень. В Умані за 67 млн грн відремонтують житловий будинок з фонду ліквідації збройної агресії Росії. Він зазнав руйнувань 28 квітня через російську ракету. Ще 7 млн гривень буде виділено з бюджету Уманської міської ради.
Ремонтні роботи триватимуть близько пів року.
Загалом на Черкащині внаслідок російських атак зафіксували 27 влучань, було пошкоджено 331 об’єкт.
- Європейський інвестиційний банк виділить Україні кошти на два проєкти з відновлення. Перші два транші по €100 млн із запланованих загальних €450 млн можуть бути затверджені найближчим часом, орієнтовно до кінця 2023 року.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.
У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.