На Дніпропетровщині РФ атакувала енергетиків, а на Тернопільщині – зруйнувала енергооб’єкт

Джерело: голова Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода під час брифінгу та ДТЕК

На Дніпропетровщині ремонтна бригада компанії ДТЕК потрапила під ворожий обстріл під час відновлення електромережі поблизу зони бойових дій. Тим часом внаслідок нічної атаки РФ у Тернопільській області пошкоджено енергооб’єкт.

Ворожі дрони атакували енергетиків на Дніпропетровщині, скинувши вибухівку біля їхньої службової автівки. Внаслідок вибуху пошкоджено лобове скло автомобіля, проте працівники встигли знайти укриття та не постраждали.

У компанії наголосили, що роботи з ремонту електромереж проводяться лише після дозволу Збройних сил України та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Енергетики працюють у спеціальних касках і бронежилетах, щоб знизити ризики під час виконання завдань.

У ніч на 26 листопада російські військові атакували об’єкт енергетичної інфраструктури у Тернопільській області, що призвело до знеструмлення до 70% регіону. За інформацією місцевої влади, енергооб’єкт забезпечував електропостачання більшої частини області.

До початку робочого дня “Тернопільобленерго” та технічні служби змогли відновити більшу частину електропостачання, перепідключивши мережі до інших енергосистем.

Відновлювальні роботи тривають.

  • У ніч на 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.