На Донеччині загинув азовець Вячеслав «Хміль» Залевський

Джерело: “Вінницьке історичне товариство”.

У неділю, 2 червня, під час виконання бойового завдання на Лиманському напрямку загинув боєць В’ячеслав “Хміль” Залевський, який служив у 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України.

Фото: “Вінницьке історичне товариство”

“Із болем і смутком повідомляємо, що у збройній боротьбі за Волю та Незалежність України загинув у бою Вячеслав (Хміль) Залевський – член клубу військово-історичної реконструкції “Лев і Архангел” Вінницького історичного товариства”, – йдеться в повідомленні.

В’ячеслав Залевський, відомий також як Хміль, народився 12 грудня у селі Пиковець Хмільницького району на Вінниччині.

Вчився на Історичному факультеті ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, а у 2019 році приєднався до реконструкторського руху. Він брав участь у різних військово-патріотичних заходах та фестивалях, а також активно допомагав Центру історії Вінниці та Музею Вінниці.

Фото: “Вінницьке історичне товариство”

На початку 2024 року добровільно приєднався до 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Нацгвардії, де служив у складі мінометного розрахунку. Він загинув під час виконання бойового завдання на Лиманському напрямку.

“Я з гордістю скажу: цей хлопчина зробив більше, ніж я та більшість людей, які знаходяться поруч зі мною. Він був саме тією людиною, якою пишаються командири. Тому наше завдання – ніколи не забувати таких бійців та допомагати родині, яка виростила цього тигра”, – зазначив командир Вячеслава.

Фото: “Вінницьке історичне товариство”

 

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.