На фронт відправлять 1 700 безпілотників, придбаних у межах програми «Армія дронів» — Мінцифри

Джерело: міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Для ЗСУ на фронт відправлять 1,7 тисячі БПЛА, придбаних у межах державної програми “Армія дронів”. Серед них – ударні та розвідувальні коптери, і ті, які мають штучний інтелект, щоб ефективно розпізнавати і знищувати ворожі цілі.

“Армія дронів” з підпроєкту UNITED24 трансформували у велику держпрограму для розвитку національного виробництва БпЛА.

“Ми усунули майже всі блокери, щоб українські розробники масштабувалися”, – заявив міністр.

Фото: Мінцифри

Зокрема ухвалено постанову про Fast track для БпЛА і створено спрощену процедуру допуску до експлуатації. Також запущено спецзони для навчання пілотів та випробування дронів.

“Як результат, українські компанії масштабували виробництво в десятки разів, а окремі навіть у 100”, – повідомив Федоров.

За його словами, цього року держава закупить ще тисячі “Мавіків”, що “в сотні разів більше, ніж минулого року”.

За цей час створено перші 11 ударних рот дронів у ЗСУ. Вдалося підготували 10 тисяч операторів БпЛА разом з освітніми центрами, ще 10 тисяч навчаються  зараз.

Фото: Мінцифри

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.