На Харківському напрямку ЗСУ не втратили жодного населеного пункту, попри фейки — глава ОВА

Джерело: глава Харківської ОВА Олег Синєгубов 

У Харківській області, попри бойові дії, які тривають на Куп’янському напрямку, жодного населеного пункту не втратили. На сьогодні росіяни активно поширюють фейки про нібито захоплення теренів на Харківщині.

“Всі спроби росіян штурмувати наші позиції отримують жорстку відсіч, окупанти зазнають відчутних втрат та повертаються на свої попередні позиції”, – зауважив глава ОВА.

Також нині триває евакуація населення з небезпечних громад. ЗС РФ продовжують обстрілювати мирних жителів, оскільки на фронті просувань не мають.

“За минулу добу вивезли ще 45 осіб, зокрема 5 дітей та 26 жінок. Усього за період з 9 серпня евакуйовано 601 людину, в тому числі 153 дитини”, – наголосив Олег Синєгубов.

Також вже завершено ліквідацію наслідків обстрілу центру Куп’янська. Зараз усувають пошкодження в лівобережній частині міста, планують відновити електро- та газопостачання.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.