На Херсонщині оборонці півдня знищили ворожу РСЗВ «Град»
Джерело: Сили оборони півдня України
На Херсонщині українські захисники знищили російську реактивну систему залпового вогню “Град”.
“На Херсонщині Сили оборони півдня ефектно ліквідували ворожу РСЗВ БМ-21 “Град”. Влучність і нищівна сила – в тандемі”, – написали у Силах оборони півдня.
Додамо, що в Україні триває 682-га доба від початку повномасштабного російського вторгнення. За цей час воїни ЗСУ знищили понад 363 тисячі російських військових.
За даними від Генштабу, станом на 6 січня 2024 року, російська армія зазнала таких втрат в Україні (дані орієнтовні):
- особового складу ‒ близько 363 870 (+800 за добу)
- танків ‒ 6 018 (+7 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 11 158 (+16 за добу)
- артилерійських систем – 8 617 (+13 за добу)
- РСЗВ – 950 (+1 за добу)
- засоби ППО ‒ 633 (+2 за добу)
- літаків – 329
- гелікоптерів – 324
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 6 787 (+16 за добу)
- крилаті ракети ‒ 1 786 (+1 за добу)
- кораблі/катери ‒ 23
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 11 478 (+15 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 1 317 (+4 за добу)
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 5 районах зосередження особового складу та 1 пункту управління противника.
Підрозділи ракетних військ уразили 2 пункти управління, 4 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, склад боєприпасів та артилерійський засіб противника.
- Російські загарбники не полишають спроб оточити Авдіївку – на тактичному рівні постійно змінюють напрямки концентрації зусиль.
- Представник ГУР МОУ Андрій Юсов прокоментував статтю The Telegraph щодо ймовірного наступу росіян на Харківщині. За його словами, окупанти дійсно можуть активізувати наступ на Куп’янському напрямку.
- Аналітики ISW вважають, що найближчими тижнями російські окупанти можуть активізувати зусилля для наступу та нової окупації Куп’янська на Харківщині.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.