На Херсонщині вдалося зупинити поширення сарани
Джерело: Дмитро Юнусов у коментарі виданню Вгору.Херсон
На Херсонщині локалізували спалах сарани, запевнив Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ХОВА Дмитро Юнусов.
З 23 червня у регіоні запровадили особливий режим захисту рослин. Відразу вжили заходів з локалізації та ліквідації осередків саранових на площі 297 га, з яких 27 га — під посівами соняшнику.
Обстеження показали відсутність сарани на оброблених територіях. Фітосанітарний моніторинг у регіоні триває. Розглядається питання про зняття особливого режиму захисту рослин.
За словами Юнусова, поширення сарани зупинили завдяки оперативному повідомленню одного з фермерів.
Перший фермер вчасно подзвонив, сказав, що три дні намагався самотужки впоратися з сараною, але коли зрозумів, що не справляється – набрав мене. Наступного дня Держслужба виїхала на місце, – розповів Юнусов.
Після обстеження визначили осередок шкідника, відібрали проби й підібрали засоби для боротьби.
Для ліквідації джерел поширення, зокрема бур’янів на невикористаних полях площею близько 30 тисяч гектарів, місцева влада виділила кошти з резервного фонду. Дрони обробили приблизно 150 гектарів. Свої поля фермери обробили самостійно.
Нині чисельність сарани на оброблених територіях у межах економічного порогу шкодочинності. Результати фітосанітарних обстежень показують, що на оброблених ділянках шкідника немає.
- Дослідження показали, що через глобальне потепління у містах в різних куточках світу кількість щурів стрімко зростає.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.